Skip to main content

Biegunka jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u najmłodszych pacjentów. Przyczyn takiego stanu może być wiele – infekcje bakteryjne i wirusowe, stres, alergie, błędy dietetyczne. Schorzeniu może towarzyszyć gorączka i odwodnienie.

Każdy rodzic zderzył się kiedyś z problemem biegunki u swojej pociechy. Przypadłość, w której dziecko oddaje stolce o różnej konsystencji może mieć różne podłoże. Może być tak, że biegunka jest zwiastunem nadchodzącej infekcji, ale nie tylko.

Problem pojawia się również podczas rozszerzania diety niemowlęcia. Niektóre warzywa i owoce mogą powodować wzdęcia, lub alergie prowadzące właśnie do biegunek. U starszych dzieci może być ona spowodowana także błędami żywieniowymi, lub zjedzeniem nieświeżego posiłku.

Chorujący maluch może nabawić się rozwolnienia również podczas przyjmowania antybiotyków, które eliminując z organizmu bakterie poważnie zaburzają pracę jelit.

Biegunka może mieć różny przebieg, w zależności od towarzyszących jej dodatkowych objawów. Najczęściej są to wymioty i gorączka. W rezultacie takie objawy prowadzą do odwodnienia, dlatego należy szybko reagować podając pociechom płyny nawadniające.

Gdy u maluszka pojawi się gorączka towarzysząca rozwolnieniu i odwodnieniu natychmiast przechodzimy do działania. Oczywiście w takiej sytuacji sprawdza się paracetamol w płynie.

Paracetamol w porównaniu do ibuprofenu jest środkiem bardzo łagodnym, niepodrażniającym żołądka, dlatego może być stosowany przy wszelkiego rodzaju problemach żołądkowo-jelitowych.

Idealnym preparatem dla gorączkujących maluchów jest Pedicetamol, w wygodnej zawiesinie dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia. Unikalna, stężona formuła sprawia, że dziecko przyjmuje nawet 75% mnie płynu.

Można go podawać już od pierwszych dni życia!

Żadna z informacji przedstawionych powyżej nie stanowi diagnozy ani zalecenia lekarskiego. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.