Skip to main content

Co wyróżnia Pedicetamol®?

Już od pierwszych dni życia

Bezpieczny dla niemowląt od 0 miesięcy

Zawarty w Pedicetamolu® paracetamol – lek pierwszego podania w gorączce i bólu. Paracetamol jest wydalany z organizmu w formie nietoksycznych, rozpuszczalnych w wodzie związków. Gorączka u dzieci i niemowląt dzięki Pedicetamolowi jest zwalczana szybko i skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie.

Paracetamol w gorączce i bólu u niemowląt i dzieci 1-5

Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia

Wytyczne WHO wskazują paracetamol jako lek pierwszego podania w gorączce i bólu u niemowląt i małych dzieci.

Wysoki profil bezpieczeństwa

Paracetamol został uznany przez WHO za złoty standard bezpieczeństwa. U niemowląt i małych dzieci ryzyko hepatotoksyczności jest znacznie mniejsze, dzięki dużym zapasom glutationu w wątrobie, który dodatkowo wspomaga metabolizm paracetamolu i chroni przed ewentualnym zatruciem.

Paracetamol vs
ibuprofen

Oba leki wykazują podobną skuteczność w leczeniu gorączki u dzieci. Ibuprofen wykazuje dodatkowe działanie przeciwzapalne (grupa NLPZ). Przy objawowym leczeniu gorączki przy dziecięcych infekcjach wirusowych stosowanie leków przeciwzapalnych nie jest wymagane.

paracetamol a ibuprofen różnice

Łatwiejsza podaż leku

75% mniej płynu
do połknięcia przez dziecko

Pedicetamol® zapewnia tę samą skuteczną dawkę leku, a objętość płynu do wypicia przez dziecko jest o 75% mniejsza w porównaniu do innych paracetamoli na rynku. Dziecko połyka mniej płynu, co dla rodzica oznacza łatwiejszą podaż leku.

Pedicetamol 100 mg/ml a inne paracetamole 24mg/ml

zalety pedicetamolu

Jedyny w dawce aż 100 mg/ml

Najbardziej skoncentrowany paracetamol z wygodnym kroplomierzem

Pedicetamol® jako jedyny ma stężenie 100 mg/ml. Dzięki temu zapewnia tę samą skuteczną dawkę leku w mniejszej objętości w porównaniu do innych paracetamoli na rynku o stężeniu 24 mg/ml. Poręczna miarka ułatwia dobranie i podanie odpowiedniej dawki. Dla niemowląt opakowanie z wygodnym kroplomierzem.

Jedyny od pierwszy dni życia w dawce 100 mg/ml

Większa pojemność 60 ml

Dla starszej grupy wiekowej – większa pojemność z precyzyjną strzykawką

Pedicetamol® w stężeniu 100 mg/ml zapewniającym skuteczną dawkę leku w mniejszej objętości jest też dostępny w opakowaniu o pojemości 60 ml, zalecanym dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wyskalowana strzykawka zapewnia precyzyjne dawkowanie.

Piśmiennictwo:
1. Sullivan J. i wsp. Clinical Report – fever and antipyretic use in children. Pediatrics. 2011; 127:580-587. 2. IMCI chart booklet. WHO/UNICEF. 2008. 3. WHO Technical Report Series 958. The selection and use of essential medicines. 2009. 4. Mrozińska M. Zasady stosowania leków przeciwgorączkowych u dzieci. Lek w Polsce. 2004; 10(166). 5. Lifschitz C. Gorączka i ból u dzieci – przegląd aktualnych badań i wytycznych. Standardy Medyczne – Pediatria. 2011; 8:575-582.